Můj příběh

Podporuji mámy malých dětí k láskyplným partnerským vztahům metodou Florence Escaravage.

Díky celoživotním zkušenostem, pozorování svého okolí i studiu jsem pochopila zákonitosti fungování vztahů. Zde předávám své získané znalosti, abyste i vy mohli prožívat radost, naplnění a růst ve svém vztahu.

A žili spolu šťastně...

Letos s manželem slavíme deset let šťastného společného života a máme v plánu v něm pokračovat. Máme jednu společnou dceru a tři další děti, které mi velmi přirostly k srdci.

Náš vztah mě naplňuje, rozveseluje, nutí opouštět komfortní zónu, díky krizím mi pomáhá růst, dodává mi lehkost a zároveň pocit bezpečí.

Doba temna

Když se narodila naše dcera, cítila jsem se opuštěná. Večer jsem nedočkavě vyhlížela, kdy už se konečně manžel vrátí domů z práce. Často jsem byla zklamaná, když zrovna ten den neměl náladu si se mnou hned začít povídat.

Začala jsem si všímat, že máme na některé věci odlišné názory a toho jsem se bála. Můj předchozí vztah ztroskotal na tom, že jsem se chtěla konfliktům vyhýbat. Rozchod mi ukázal, že vyhýbat se konfrontacím nepřispívá k harmonii vztahu. Stále jsem však netušila, jak je řešit. Vzory z dětství se mi zdály nepoužitelné.

K tomu všemu jsem byla stále neschopná mluvit o mých potřebách a často jsem situace řešila spíše v mé hlavě než přímo s Járou.

V té době jsem žila ve velkém strachu, že se od sebe vzdálíme a že Járu nakonec ztratím.

Vztah je jedna velká škola

Největší hnací silou bylo naše rozhodnutí mít se rádi a zůstat spolu. Jsem Járovi velmi vděčná, že je takový, jaký je a že se se mnou na tu cestu vydal. Aby náš vztah mohl fungovat, vyžadovalo to od nás vzájemnou otevřenost a vnímavost. Nastavili jsme nová pravidla fungování každodenního života i vztahu. Život v šesti byl dost odlišný od toho, kdy jsme před narozením naší dcery byli dva a občas jsme sebou na výlet vzali Járovi děti.

Musela jsem se naučit mluvit o svých potřebách a vymezit hranice. Ke vzájemnému pochopení bylo nezbytné, abychom spolu sdíleli, co prožíváme, čím procházíme, přidali k našemu vnímání světa i naše PROČ. Naučili jsem se vzájemně podporovat a více důvěřovat. Potřebovali jsme společně najít rovnováhu mezi vztahem a rodinou. K tomu všemu mi pomohlo vzdělávání se v oblasti lásky a vztahů.

Dlouho jsem můj zájem o tuto tématiku považovala jen za volnočasovou aktivitu. Přínos jsem viděla jen pro náš vztah. Časem jsem však zjistila, že moje zkušenosti mohou pomoct jiným a rozhodla jsem se mé dosavadní znalosti doplnit o výcvik vedený francouzskou koučkou vztahové inteligence Florence Escaravage. V Paříži jsem absolvovala její program pro vztahové kouče a tím svoje zkušenosti rozšířila o odborné znalosti.

Jak můžu pomoci vám?

Etapa po narození dětí je jedním z nejkřehčích období vztahu. Mění se spousta věcí, objevují se nové výzvy, nová očekávání, společenské tlaky a je náročné si udržet rovnováhu ve vztahu.

Během koučovacích sezení odhalíme, co ve vašem vztahu nefunguje a proč. Vypracujeme plán a postupně dojdeme do cíle, který si na začátku stanovíte. Během našich setkání vám také předám znalosti v oblasti logiky vztahů. Na vás pak bude vše využít v praxi.

Abyste mohli drobné změny udělat už teď, připravila jsem pro vás eBook zdarma – 5 etap ke šťastnému vztahu. Díky tomuto eBooku zjistíte, ve které fázi se váš vztah nachází a získáte klíč k překonání jednotlivých etap na cestě ke šťastnému vztahu.