3 tipy pro těžké dny

Jsou dny, kdy se zdá všechno těžké. Hodně práce. Hlasité děti. Halda prádla. Velké horko. V takových chvílích často přijde zatěžkávací zkouška i pro vztah. Pokud máme všeho plné zuby, může se stát, že odsekneme něco, co jsme říct nechtěli. Nebo jen chceme, aby nás všichni nechali na pokoji. I tak jde něco málo udělat pro vztah. Tady je můj neverbální balíček pro těžké dny.

Úsměv

Je zadarmo, i když jsme absolutně vyčerpaní, jde ho někde vydolovat. Když nic jiného, můžeme vzít do pusy tužku a chvíli si ji tam ponechat, setrvačností nám zůstane úsměv i poté, kdy si ji vyndáme. Úsměv je navíc nakažlivý, takže když se druhému nedaří dobře, může ho povzbudit.

Velké obejmutí

Trvá pár sekund, můžeme u toho zavřít oči a jen v klidu dýchat. Naše těla spolu zůstanou v kontaktu, i když nemáme chuť na sex nebo jakékoliv jiné techtle mechtle.

Jen tak spolu být

Na pár minut si vedle sebe lehneme, díváme se na oblohu, na strop pokoje nebo doblba a jen tak spolu jsme. Je to uklidňující a je možné, že nakonec nezůstane u ležení. Důležité je nemít žádná velká očekávání. Toto společně „jen tak bytí“ je také součástí životního stylu Hygge pocházejícího z Dánska.

Vždy je čas něco malého udělat pro vztah

Vztah není žádná vesmírná věda, tak se nebojme využívat úplně jednoduché nástroje k péči o něj. Jsme spolu, protože se máme rádi. Udělejme tedy vše proto, aby nám spolu bylo dobře.

Podporuji ženy, mámy malých dětí k láskyplným partnerským vztahům metodou Florence Escaravage. Můj příběh si přečtete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.