Jak najít skvělého chlapa

Sešly jsme se s kamarádkou po dlouhé době na oběd. Byla celá usměvavá. Stačilo se jí jen zeptat, co se děje, a začala s nadšením vyprávět.

„Víš, před časem jsem potkala kluka. Přesně můj typ. Vysoký, tmavé vlasy, neodolatelný úsměv. Nějakou dobu jsme po sobě pokukovali, pak jsme se spolu začali bavit. Má hrozně zajímavou práci, hodně cestuje. Je velmi inteligentní, vtipný a skvěle se s ním debatuje.“

Kamarádka se na chvíli odmlčela.

„Pak jsme byli s kamarádama na pivu a téma se stočilo ke galantnosti mužů vůči ženám. A najednou jsem si uvědomila, že je to typ chlapa, který ženě sice podrží dveře, ale ne proto, že by to dělal z vlastního přesvědčení, ale protože se to tak dělá. A každou další poznámkou mi bylo jasnější, že s tímhle mužem nechci mít nic společného. Nechápe, proč dnešní ženy nechtějí zůstat doma s dětmi, a pak si stěžují na to, že toho mají moc. A dokonce by ještě chtěly, aby chlap dělal něco i doma, když celý den dřel, aby zajistil rodinu. Kde to žije? Vždyť to jsou úplně předpotopní názory.“

Rozhořčení v jejím hlase vystřídal smutek a pak se trochu ušklíbla.

„Stejně mě to trochu mrzí. Vypadal fakt dobře. Ale říkala jsem si, že pokud jsem mohla být deset let sama, dalších pár měsíců mě nezabije. Nechci být s někým jen proto, abych s někým byla!“

„No a? Potkala jsi někoho jiného?“

Úplně se jí rozzářily oči.

„Ze začátku mě vůbec nezajímal. Párkrát jsme se už potkali u kamarádů, ale nikdy spolu nemluvili. A pak slavila Táňa narozeniny a on tam byl taky. Je ajťák, možná proto, že jsem v IT dlouho pracovala, dobře si s nimi rozumím. Začali jsme se nejdřív bavit o práci, ale dost rychle jsme přešli na naše vztahy a co od nich očekáváme.“

Simča se na chvíli zamyslela.

„Já ti ani nevím, ale cítila jsem se s ním hrozně dobře. Byl to takový pocit, že si konečně na nic nemusím hrát, že můžu být sama sebou.“

„A jak dlouho jste spolu?“

„Asi půl roku, ale ze začátku to bylo pomalé. Nikam jsem nespěchala. Byl mi sympatický, ale nějak jsem necítila takový WOW efekt. Říkám si, k čemu to vlastně je.“

„Co?“

„No wow efekt. U nás nic takohé neproběhlo. Ze začátku jsme si hodně volali a dlouhé hodiny povídali. Vídat jsme se začali víc až po letních prázdninách, ale pak už to šlo rychle. Po dvou měsících už měl klíče od mého bytu. Ale stejně mě nejvíc dostalo, když jsme spolu měli strávit první noc a on na mě vybalil, že musí mít kvůli chrápání dýchací přístroj na spaní. Chápeš to? Nevymlouval se, že musí domů, nebo tak. To jsem si říkala, že to je mezi námi vážné. Úplně mě s tím dostal.“

Simča mi toho o svém novém příteli vyprávěla mnohem víc, ale zbytek si nechám pro sebe. Co může pomoct v jejím příběhu vám? Tady je pár tipů:

Překonejte první dojem

Může se vám stát, že potkáte muže, který vás bude přitahovat a budete mít pocit, že bez něj nemůžete žít. Při postupném sbližování se budete mít tendenci jeho „nesprávné“ vlastnosti omlouvat, nebo rovnou ignorovat. Za pár týdnů měsíců, nebo možná let, až vaše zamilovanost opadne, tyto vlastnosti vylezou napovrch a vy jim budete muset čelit. Je tedy lepší mít oči otevřené hned od začátku.

Na druhou stranu, stejně jako moje kamarádka, můžete mít ve svém okolí někoho, koho si nijak zvlášť nevšímáte, ale při bližším poznání v něm objevíte spřízněnou duši. Pokud dáte na první dojem, pravděpodobně se s ním ani nedáte do řeči a propásnete příležitost seznámit se s někým skvělým.

Příště, až si o někom, koho vůbec neznáte, pomyslíte, „ten je úžasný“, nebo naopak, „tak toho v žádném případě“, nadechněte se a dejte se s ním do řeči. Zajímejte se o něho, proč žije tak jak žije, proč dělá tu práci, kterou dělá nebo proč si s vámi dal rande zrovna v téhle restauraci. Třeba je to přesně někdo pro vás.

Pohřběte své utkvělé představy

S prvním dojmem často souvisí i utkvělé představy. V dětství to začalo pohádkami, kde si princ na bílém koni přišel pro princeznu. V dospívání a pak dospělosti různými romantickými komediemi a časopisy. Upřímně, kolik z nás může říct, že její ideál chlapa je zcela její a není ovlivněn tím, co do nás vtloukávají příběhy nebo naše rodiny a okolí?

Pro mě bylo dlouho ideálem, že muž musí být o hlavu vyšší, a přesně o tři roky starší. V tomto případě mě ovlivnil vzor mých rodičů. Třeba máte jiné představy, které si hýčkáte. Někdo chce extroverta, jiná intelektuála, velkého cestovatele, sportovce, nebo aby měl modrošedé oči. Čím víc položek je na vašem seznamu, tím je okruh těch, kteří to splní, menší.

Pokud už delší dobu nikoho nemůžete najít, nebo máte pocit, že váš princ neexistuje, pak je možné, že jen neodpovídá vašemu seznamu. Vemte některou ze svých představ, začněte třeba fyzickými kritérii, pohřběte ji a udělejte za ní smutek, doslova. V okamžiku, kdy se od ní oprostíte, rozšíříte okruh těch, kteří vás můžou zaujmout.

Simča vzdala své požadavky na vzhled a našla někoho, s kým ráda sdílí svůj každodenní život.

Buďte sama sebou

Všichni rádi mluvíme o našich silných stránkách, co všechno jsme dokázali, jak se nám skvěle daří, ale to je jenom jedna část naší osobnosti. Trochu jako dokonalé životy ostatních na sociálních sítích. Nebojte se podělit i o to, co se vám třeba nepovedlo a proč to pro vás v životě bylo důležité.

Nejde o vyjmenovávání dobrých a špatných vlastností, spíš o to, abyste druhému dali šanci vás poznat celou. Nejošemetnější je snaha vtěsnat se do nějaké role. Chtít působit vtipně, intelektuálně, svůdně, úspěšně (doplňte si podle vlastních představ), ale při tom neukázat vůbec nic ze sebe. Vede to k tomu, že se do vás v lepším případě zamilují ti nesprávní muži, v horším vás nikdo nechce.

Láska je emoce a tu vyvoláte tím, že se dotknete duše toho druhého. Tím dotykem může být třeba to, že potřebujete dýchací přístroj na noc. Představa to není nijak sexy, ale prozradit takovou věc znamená budovat důvěru a blízkost ve vztahu.

Skvělých chlapů je spousta, jen je potřeba si jich všimnout!

Nechte se překvapit láskou

Simča našla muže, se kterým se cítí dobře, může být sama sebou a už by ho za nic na světě nevyměnila. Na začátku si ale potřebovala uvědomit, co je pro ni důležité, že hezký zevnějšek ještě nezaručí, že si budou taky rozumět. Když se se svým přítelem potkala, dala sama sobě šanci ho lépe poznat.

Pokud otevřete pomyslné okno svého srdce dokořán a budete pozorní, máte velkou šanci někoho potkat. Nikdy nevíte, kde a kdy se to stane.

Podporuji ženy, mámy malých dětí k láskyplným partnerským vztahům metodou Florence Escaravage. Můj příběh si přečtete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.